منوی دسته بندی

هارا چیست؟

هارا چیست؟ بازیگری سایت اکتو

هارا

هارا (نقطه‌ی ثقل بدن)، ناحیه‌ای منقبض که ماساژ دادن یکی از راه‌های به تحرک وا داشتن آن است.پس با فشار ملایم یا کم شروع به ماساژ دادن این نقطه میکنیم.اگر در زیر دست خود توده‌های سفتی حس کردیم یا به قسمت‌هایی که تحت کشش قرار دارند برخوردیم، و یا با قسمت‌هایی که حساس به لمس هستند مواجه شدیم،برای خروج آن از انقباض،این نواحی را به ملایمت فشار میدهیم.

برای اینکار ابتدا انگشتان دست را به شکل بیلچه‌ی کوچکی درآورد و با نوک آن‌ها (به جز انگشت شست) با حرکاتی در جهت حرکت عقربه‌های ساعت به ناحیه‌ی زیر ناف فشار ملایمی وارد می‌کنیم.(برای مثال اگر در ابتدا از دست چپ استفاده می‌کنیم،آن را تا زیر ناف پایین آورده و سپس به سمت راست بالا می‌بریم و آنگاه دایره‌ای فرضی در سطح بدن رسم می‌کنیم).

سپس ماساژ دادن این ناحیه را تا جایی ادامه میدهیم که حاصل کار،شکمی نرم و انعطاف پذیر باشد.اگر به گونه‌ای غیر طبیعی این ناحیه همچنان سفت به نظر برسد،به آهستگی و تا رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب به مالش ادامه می‌دهیم.

blank

زمانی که ژاپنی ها از منطقه هارا صحبت میکنند،منظورشان ناحیه‌ای در محدوده‌ی شکم،چند سانتی متر پایین تر از ناف است.این قسمت مرکز ثقل بدن است.اما تصور ژاپنی ها از منطقه هارا،چیزی فراتر از برداشت‌های مادی آن است،چیزی مثل:مرکز وجودی انسان،مرکز نیرو،سلامتی،شرافت انسانی و کانون ارتباط او با دنیای پیرامونش.

blank

نه تنها هارای سفت و محکم برای یک زندگی سالم لازم و ضروریست،بلکه اجرای حرکت‌های ورزشی یا فعالیت های ذهنی و معنوی (چون هنرهای رزمی،مدیتیشن یا بازیگری) نیز بدون انقباض این ناحیه،غیر ممکن می‌نماید.در نتیجه، تمام تمرین هایی که در این زمینه صورت می‌گیرد، یک هدف را دنبال می‌کنند و آن سفت و محکم کردن هاراست.

اشکان واعظ
اشکان واعظ وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با پشتیبانی